Ozdobné obálky

Ozdobné obálky Ozdobné obálky
Ukázka z knihy Dárky z lásky, realizace: Alena Isabella Grimmichová grimmich.cz

Pokud píšete rádi dopisy, pomůžeme vám nazdobit obálky tak, aby nezůstaly mezi ostatní poštou nepovšimnuty. Nezapomeňte, že ke krásné obálce patří také krásná známka, nenechte si obálku jen orazítkovat.

Ozdobné obálky
1 Materiál a pomůcky: vystřihovač rovných a kulatých okrajů barevný papír, obálky, nůžky, pravítko, tužku, řezací kolečko nebo řezák, řezací podložku (stačí karton), lepidlo na papír.
Ozdobné obálky
2 Obálku otevřeme a pomocí pravítka překreslíme klopu na barevný papír. Vzniklý trojúhelník vyřízneme. Je nutné vyříznout přesné, rovné strany.

Ozdobné obálky
3 Jednu kratší stranu vložíme středem do vystřihovače okrajů. Stiskem vyrazíme první část vzoru. Papír posuneme a nastavíme podle nakreslených vzorů na vystřihovači a vykrojíme další část. Je nutné toto nastavení udělat přesně, jinak vzniklá krajka nebude navazovat. Nyní stejným způsobem vykrojíme vzor na druhé krátké straně trojúhelníku a přilepíme na klopu obálky.
Ozdobné obálky
4 Krajkový okraj můžeme vytvořit i na samotné obálce. Pokud chceme vykrojit pouze cíp klopy, použijeme vystřihovač kulatých okrajů. Cíp obálky vložíme přesně do středu vystřihovačky a vykrojíme. Z vystřihovaček vypadává kromě krásných okrajů i poměrně velké množství drobných odstřižků. Počítejte s tím a včas je vyhoďte, než se rozptýlí do okolí a přidělají vám práci.

Ozdobné obálky
5 Vyřízneme úzké obdélníky a vykrojíme jim okraje. Pokud se rozhodneme zdobit dlouhé strany, použijeme vystřihovačku rovných okrajů. Při zdobení krátkých stran můžeme použít rovné i kulaté vystřihovačky. Krátké strany můžeme předem upravit nůžkami do oblouku, vykrojená část je potom hlubší, než když do oblouku vystřihovačky dáme rovnou stranu. Vzniklou papírovou krajku nalepíme na zadní nebo i přední stranu obálky. Pokud zdobíme předek obálky je potřeba myslet na to, aby zůstala čistá plocha pro nalepení známky. Ozdobu lepíme nejlépe na místo kam píšeme adresu.
Ozdobné obálky
6 Vytvoříme si do zásoby větší množství různých obálek (můžeme střídat druhy a barvy papírů). Hotové obálky je nejlepší skladovat v krabicích. My jsme si koupili dřevěnou krabici na čaj, vyndali z ní poličky a zvenku jsme ji pomalovali temperami a přetřeli bezbarvým lakem.


Ozdobné obálky - další články

Dopisní papír - slepotisk - Dopisní papír
Papírová srdíčka - Papírová srdíčka
Srdíčkový závěs - Srdíčkový závěs
Barevná ledová mísa - Mísa vytvořená z ledu je ideální k podávání zmrzliny, chlazení šampaňského nebo i jen jako působivá dekorace.