Srdíčkový závěs

Srdíčkový závěs Srdíčkový závěs Ukázka z knihy 30 dárků od srdce, realizace: Alena Isabella Grimmichová grimmich.cz

Svátek svatého Valentýna je spjat se symbolem srdce. Abychom měli srdíček k výzdobě domácnosti a dárků co největší množství, použijeme na jejich výrobu tvarové děrovačky. Jsou na našem trhu novinkou, ale o to jsou zajímavější. Při jejich použití vytvoříme snadno veké množství potřebných tvarů a nepotřebujeme velké úsilí ani k vykrojení skrz tvrdý papír. Srdíčka můžeme využít různým způsobem, nalepit na obaly dárků, na přáníčka, posypat jimi ubrus při slavnostní večeři. My si vytvoříme pomocí drátku a korálků valentýnský závěs. Tím můžeme ozdobit dárek, nebo ho zavěsit třeba do okna.

Srdíčkový závěs
1 Materiál: papír, vlnitá lepenka, tvarové děrovačky (Crafts.cz), korálky, tenký drátek,brčko a jehla.
Srdíčkový závěs
2 Pomocí děrovačky vykrojíme větší množství srdíček různých barev. Děrovačka se ovládá dvěma stlačujícími se madly, díky otvoru snadno vidíme kde vyseknout.

Srdíčkový závěs
3 Stejně vykrojíme menší tvary.
Srdíčkový závěs
4 Je zajímavé používat nejen různé barvy, ale i druhy papírů.

Srdíčkový závěs
5 Malé i velké srdíčko s korálkem navlékneme na drátek (v srdíčkách je potřeba předem udělat jehlou dírku). Zakončíme smyčkou, kterou ukryjeme ve větším korálku. Navlékneme další, menší korálek. Nyní vytvoříme drobnou spirálku natočením drátku na brčko.
Srdíčkový závěs
6 Pokračujeme střídavě navlékáním korálků, vytvářením spirálek a přivazováním srdíček.

Srdíčkový závěs
7 Závěs vytvoříme libovolně dlouhý. Pokud ho chceme zavěsit, vytvoříme na konci očko.
Srdíčkový závěs
8 Hotový závěs můžeme omotat kolem dárku.


Srdíčkový závěs - další články

Papírová srdíčka - Papírová srdíčka
Šperky z korálků - Šperky z korálků je půvabná knížka plná barev a nápadů na tvorbu z korálků.
Nové vánoční nápady - Nové vánoční nápady Pavly Šmikmátorové a Kateřiny Geislerové jsou knížkou velmi podobnou Nápadům na podzim a zimu P. Šmikmátorové.
Velká kniha výtvarné inspirace - Velká kniha výtvarné inspirace obsahuje výběr nejzajímavějších technik a projektů z edic Výtvarné techniky a Výtvarná dílna z nakladatelství Computer press