Dívčí korálky

Dívčí korálky Dívčí korálky
Ukázka z knihy Dárky z lásky, realizace: Alena Isabella Grimmichová, hedvábné šátky a hedvábí na webu Grimmich.cz.

Průsvitné stužky a skleněné korálky, to je kombinace, která nadchne každou malou princeznu. K tomu, abychom ze zmíněného materiálu vytvořili půvabný náhrdelník nebo náramek nepotřebujeme žádné zvláštní dovednosti ani složité pomůcky. Postačí nám přidat nůžky, jehlu a nit a můžeme se pustit do práce.

Dívčí korálky
1 Materiál: bílá a krémová průsvitná stužka, skleněné korálky různých velikostí, jehla a nit na navlékání korálků, nůžky. Dvě krémové a jednu bílou stužku sestřihneme na délku 50-60cm nebo na délku, kterou požadujeme.
Dívčí korálky
2 Na jednom konci je svážeme. Do vzniklého uzlu zapošijeme nit. Nit bude procházet celou délkou náhrdelníku a to buď tak, že ji prošijeme některou ze stužek nebo na ni navlečeme několik korálků a poté se s ní opět vrátíme ke stužce.

Dívčí korálky
3 Na stužku, kterou nit prochází (zde bílou) přišijeme jeden korálek. Asi 7cm od konečného uzlu svážeme dvě stužky k sobě a třetí necháme volně. (Stuhu, kterou vedeme nit svážeme včetně této nitě.) Na nit, která prošla uzlem navlečeme několik růžových a bílých korálků.
Dívčí korálky
4 Na béžové stuze vytvoříme další uzel a to v takové vzdálenosti, jak dlouhé jsou navlečené korálky. Jehlou uzel prošijeme, tím korálky zafixujeme.

Dívčí korálky
5 Obě béžové stuhy spojíme uzlem a navlečeme další řadu korálků. Nyní vytvoříme řadu delší a vybereme si i více druhů a barev korálků, než jsme to udělali v předchozím kroku.
Dívčí korálky
6 Také uzel, který jsme nyní vytvořili na jedné béžové stuze uděláme v kratší vzdálenosti, než je délka korálků. Tím nám korálky budou z náhrdelníku volně vystupovat. Přibližně ve stejné vzdálenosti uděláme druhý uzel, kterým tentokrát spojíme bílou a druhou béžovou stuhu.

Dívčí korálky
7 Tímto způsobem pokračujeme zcela nepravidelně dál. Střídavě stuhy provazujeme, navlékáme korálky a opět uzlujeme tak, jak se nám to líbí. Jen dbáme na to, aby vzdálenosti mezi uzly nebyly příliš dlouhé.
Dívčí korálky
8 Na konci obě strany náhrdelníku svážeme. Nit zapošijeme. Konce stužek ostrými nůžkami šikmo sestřihneme. Hotový výrobek můžeme nosit na krku nebo si ho namotat na ruku jako půvabný letní náramek.


Dívčí korálky - další články

Tkaná taštička - Korálky
Střapaté korále - Střapaté korále
Indiánský vzor - Indiánský vzor
Pouzdro na nezbytnosti - I. část - Tkaní