Střapaté korále

Střapaté korále Střapaté korále

Doplněk do našeho šatníku nemusí být drahý ani složitý na výrobu a přesto můžeme dosáhnout skvělých výsledků. Netradiční korále z barevných přízí a korálků jsou dílem okamžiku a může je nosit každá žena bez ohledu na věk.

Střapaté korále
1 Materiál: střapaté příze (například: Poly a Jino, ale může být jakákoliv, barvou a strukturou zajímavá příze), velká jehla, nůžky, jednobarevné skleněné korále a výrazné barevné korále např.millefiori s květinovým vzorem. (Korále musí mít dostatečně velký otvor, neboť jím musí projít 6 přízí.)
Střapaté korále
2 My jsme použili přízi v odstínech červené, šedé a zeleno oranžové (od každé barvy asi 2,5m), 14 kusů žlutých korálů, 3 oranžové a 4 červené millefiori.

Střapaté korále
3 Příze navlékněte do jehly. Asi 15 cm od konce uvažte uzel.
Střapaté korále
4 Uzel musí hezky vypadat, vyberte si na přízi místo s co nevětším množstvím střapců a bambulek. Uzel utáhněte jen velmi lehce, aby na něm třásně vynikly. Navlékněte jeden žlutý korálek a udělejte další hezký uzel. Mezi uzly by měla být mezera asi 4 cm.

Střapaté korále
5 Pokračujte navlečením červeného korálku, vytvořením uzle, navlečením žlutého korálku a zakončením uzlem. Celá skupinka bude na délce asi 12cm. Nechte na přízích pauzu asi 10 cm a pokračujte další trojicí.
Střapaté korále
6 Začínáme uzlem, poté žlutým, oranžovým a opět žlutým korálkem. Mezi korálky a na konci vždy pečlivě vytvořte uzel. Počet korálků i pauz mezi nimi je orientační.

Střapaté korále
7 Vytvořte si takovou hustotu a počet uzlů i korálů, jak vám bude vyhovovat. Také není nutné pravidelné střídání pauz.
Střapaté korále
8 Až budete s navlékáním hotovi, vytvořte ještě jeden pevný uzel na spojení konců přízí. Konce nemusíte odstřihovat, ale naopak nechat jako další ozdobu. Korále budou dlouhé až pod pas. Můžete je nosit jednou, dvakrát nebo třikrát obtočené kolem krku, ale můžete si je také namotat na ruku a vytvořit tak mohutný náramek. Vzhledem k tomu, že většina materiálu je příze, bude i hotový výrobek velmi lehký a bude se proto příjemně nosit. Jako doplněk ke svetru, nebo třeba lněným šatům bude velmi efektní.


Střapaté korále - další články

Indiánský vzor - Indiánský vzor
Pouzdro na nezbytnosti - I. část - Tkaní
Pouzdro na nezbytnosti - II. část - Háčkování
Pouzdro na nezbytnosti - III. část - Tvorba třásní