Kateřina Konířová - Mozaikování

Kateřina Konířová - MozaikováníV edici šikovné ruce vychází kniha, která je věnována technice mozaiky. Mozaikou lze dekorovat nejrůznější předměty určené jak do interiéru, tak do exteriéru. Povrchy poskládané z drobných segmentů - mozaikových kamenů (ze skla, kamínků, keramiky nebo porcelánu) mohou působit velmi esteticky.

Konířová čtenáře seznámí se způsoby osazení mozaikových kamenů, naučí ho zacházet s nářadím a orientovat se v lepidlech. (Zde si nejsem zcela jista výběrem lepidel u jednotlivých projektů. Například "Pítko pro ptáky" autorka lepí PVA lepidlem. Nevěřím tomu, že by Herkules nebo Dispercoll, lepidla v knize zobrazená, vydržely bez poškození na zahradní keramice, zvláště je-li určena na vodu.)

Kniha nabízí mnohé inspirace pro mozaikovou tvorbu, od drobných šperků po nástěnnou mozaiku. Některé nápady jsou velmi pěkné - zrcadlo s květinovým motivem, adventní dekorace nebo ukázky dekoračních předmětů na straně 61.

Bohužel části projektů chybí kvalitní a dekoračně působivé fotografie (např. strana 52 a 58), což zbytečně snižuje kvalitu samotných nápadů. Celkově kniha vyznívá trochu smutně. Je to škoda, neboť návrhy dekorací nejsou špatné. Avšak pozorný čtenář si zde inspiraci bezpochyby najde.

Hodnocení: 3

112 stran, 289 Kč, knihu si můžete objednat na grada.cz. Tato stránka vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím GRADA Publishing, a.s.


Kateřina Konířová - Mozaikování - další články

100 inspirací z Ekoateliéru - Recenze
Fimo - Recenze
Tkaní na rámu - Recenze
Krajky z papíru - Recenze