Nemravová Petra, šperky z polymerové hmoty

Nemravová Petra, šperky z polymerové hmoty Kniha Petry Nemravové se věnuje práci s polymerovou hmotou, materiálem, jehož používání se v současné době rozvíjí a získává stále větší oblibu výtvarníků a zájemců o ruční práce. V knize naleznete ucelený popis materiálu a pomůcek, návody a obrazové postupy jednotlivých technik i konkrétní projekty. Autorka se zaměřuje hlavně na výrobu šperků, ale zároveň pokládá základ k dalšímu experimentování s touto mnohostranně použitelnou hmotou.

Kniha je psaná lehce, jasně a pochopitelně. Je plná inspirace a radosti z tvoření. Nemravová má zjevně techniku zvládnutou na vysoké úrovni a je schopná kvalitně předat potřebné informace dál. Šperky jsou tvarově i barevně zajímavé a nepostrádají vkus a eleganci.

Měla bych výtku ke grafickému zpracování knihy. Fotky šperků, které jsou často foceny na bílém nebo alespoň velmi světlém pozadí, nejsou opatřeny rámečkem a tím se jejich okraje více či méně ztracejí na bílém papíře. Také opakované výrazné nápisy nad levou stránkou upozorňující na to, v které části knihy se nacházíte (například třicetkrát se objeví nápis projekty a jedenáckrát základní techniky), ruší a znejasňují samotné názvy kapitol. Myslím, že by to šlo vyřešit elegantněji.

Nicméně přes tyto nedostatky mohu knihu jen doporučit. Pokud se o Fimo zajímáte, kniha Nemravové vás určitě zaujme.

Hodnocení: 4

112 stran, 289 Kč, knihu si můžete objednat na grada.cz. Tato stránka vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím GRADA Publishing, a.s.


Nemravová Petra, šperky z polymerové hmoty - další články

Tkaní na rámu - Recenze
Krajky z papíru - Recenze
Perfektní expozice - Recenze
Papírové skládanky - Recenze