Michal Freeman, Perfektní expozice

Michal Freeman, Perfektní expoziceMichal Freeman je mezinárodně uznávaný fotograf a spisovatel, specializující se na cestování, architekturu a asijské umění. Je známý zvláště jako expert na speciální efekty. Je autorem více než 20 knih o fotografování.

V knize Perfektní expozice neboli expozice pro lepší (digitální) fotografie, předává své zkušenosti profesionálního fotografa v této oblasti. Sám píše, že je ošemetné mluvit o nějakém jasném systému, všeobecně platném pro expozici, neboť většina fotografů přirozeně nepoužívá nic, co by se takto dalo označit. Pokud ale den po dni žijete i dýcháte fotografií a živíte se jí, vypracujete si pracovní postupy, které se již systému budou hodně podobat.

Expozice nabízí každému fotografovi možnost vlastního vyjádření, reprodukci toho, jak sám scénu vidí a jak by chtěl, aby ji viděli i ostatní. Správná expozice je často dílem okamžiku, bez vědomého promýšlení, proces rozhodování je ale stále přítomen, i když je na něj času málo. Autor ve své poměrně obsáhlé knize probírá vše co vám k správnému rozhodování pomůže. Není to snadné čtení, sám redaktor na straně 62 přiznává, že zcela nepochopil systém obrázků v konkrétní ukázce a že z toho důvodu poslal dotaz autorovi. Každopádně stojí za to se pokusit knihou prokousat. Je plná ukázek konkrétních rad, fotografií, schémat a nákresů. Pro zřetelnější prezentaci některých snímků z této knihy, je možno využít webou adresu - web-linked.com/mfexus.

Hodnocení: 5

192 stran, 296 Kč, knihu si můžete objednat na ZonerPress.cz.

Připravila Alena Isabella Grimmichová, můžete se podívat na její hedvábné šátky a šály nebo si přečíst knihu o Kouzlení s hedvabím a o Nunofilcování.


Michal Freeman, Perfektní expozice - další články

Papírové skládanky - Recenze
Květiny háčkované a pletené - Recenze
Kaligrafie a iluminace - Recenze
Kouzlení s hedvábím - Recenze