Jitka Horová - 100 inspirací z Ekoateliéru

Jitka Horová - 100 inspirací z EkoateliéruJitka Horová působí jako ekovýtvarnice, je lektorkou kurzů výtvarných činností spojených s tvořivou recyklací. V knize 100 inspirací z Ekoateliéru vítá čtenáře v kouzelné říši ekologického výtvarnictví. Materiál, který pro tvoření potřebuje, je doslova po ruce. Zajímavé výtvory vznikají z časopisů, krabiček, kelímků, přírodnin... V knize se setkáte s tradičními technikami v novém, jednoduchém a hravém pojetí.

Sto tvořivých radostí rozvíjí cit a fantazii, pomáhá přírodě a šetří finance. Pestrobarevné obrazce, přáníčka, zvířátka, kouzelné duhové lampičky, průsvitné okenní dekorace, mozaiky, skládanky, vázy... Náměty jsou určeny rodičům, učitelům a vychovatelům předškolních a mladších školních dětí.

Rodiče budou možná trochu zklamáni suchým učebnicovým textem, odlišným od knih ze stejné edice, jako je třeba Hravé tvoření pro malá stvoření. Na druhou stranu kniha obsahuje velké množství barevných fotografií nápadů na výrobky, které vyzařují optimismus a potěšení z tvoření. Velmi pěkně udělaná knížka s hezky graficky řešenou obálkou jistě zaujme každého, kdo pracuje s malými dětmi.

Hodnocení: 5

136 stran, 203 Kč, knihu si můžete objednat na obchod.portal.cz.

Připravila Alena Isabella Grimmichová, můžete se podívat na její hedvábné šátky a šály nebo si přečíst knihu o Kouzlení s hedvabím a o Nunofilcování.


Jitka Horová - 100 inspirací z Ekoateliéru - další články

Mozaikování - Recenze
Fimo - Recenze
Tkaní na rámu - Recenze
Krajky z papíru - Recenze