Dekorování papíru

Dekorování papíruDekorování papíru je kniha, která by neměla chybět v knihovně žádného milovníka výtvarných technik. Klára Nejezchlebová vás na 87 stránkách provede stručnou historií výroby papíru, druhy papíru, zásadami při práci s papírem, vysvětlí vám základy technik zdobení papíru i jejich experimentální možnosti. Kniha obsahuje, jak jednotlivé postupy včetně ilustračních obrázků, tak velké množství fotografií hotových výrobků pro vaši inspiraci. Zajímavou kapitolou pro hravé duše je Barvení přírodními barvivy. Autorka zde na příkladech vysvětluje barvení ovocem, čajem, kořením, ale i žaludy, šiškami a kůrou. Stejně vás nadchnou kapitoly Strukturované papíry a Rezerváž, kde se naučíte používat batiku na papíře. Techniky mramorované a škrobové papíry vás zase okouzlí svými možnostmi fantastických vzorů. Knížka díky své srozumitelnosti, množství informací a určité encyklopedičnosti je vhodná i jako učební pomůcka.

Hodnocení: 5

90 stran, 199 Kč, knihu si můžete objednat na knihy.cpress.cz. Tato stránka vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Computer Press, a.s.

Připravila Alena Isabella Grimmichová, můžete se podívat na její hedvábné šátky a šály nebo si přečíst knihu o Kouzlení s hedvabím a o Nunofilcování.


Dekorování papíru - další články

Keramika - Tato kniha má sloužit všem, kteří se chtějí něco dozvědět o keramice a její výrobě. Vychází z mnoha dostupných materiálů, ale hlavně z praktických poznatků a osobních zkušeností.
Batikujeme oblečení - Ještě nikdy jste nezkoušeli batiku? Pak právě pro vás je ideální knížka Batikujeme oblečení.
Nápady na jaro a léto - Inspirace na jarní a letní tvoření jsou rozděleny podle období.
Nápady na podzim a zimu - Spoustu nápadů na tvorbu dárečků a dekorací pro radost a zábavu naleznete v knížce Pavly Šmikmátorové Nápady na podzim a zimu.