Keramika

Keramika„Tato kniha má sloužit všem, kteří se chtějí něco dozvědět o keramice a její výrobě. Vychází z mnoha dostupných materiálů, ale hlavně z praktických poznatků a osobních zkušeností.“ Tato slova píše na úvod své knihy Tomáš Macek, keramik, který vás na 112-ti stranách seznamuje se vším, co se keramiky týká. Dozvíte se zde něco o historii tohoto starého řemesla, o základních druzích keramiky, o používaných materiálech, vybavení dílny a v neposlední řadě o situaci keramiků a keramického řemesla u nás. Velká část knihy je věnována čtrnácti názorným keramickým projektům s podrobným postupem výroby pro vaši inspiraci i poučení. Velmi zajímavou kapitolou jsou glazury. Glazury jsou téma, kterému je v podobných publikacích o keramice věnováno velmi málo prostoru. Zde je tomu naopak, autor objasňuje jednotlivé druhy glazur, věnuje se jejich sestavování, vadám, skladování, ale nabízí i vlastní receptury. Kniha je celkově velmi obsažná a je doplněna velkým množstvím kvalitních fotografií.

Hodnocení: 5

112 stran, 399 Kč, knihu si můžete objednat na knihy.cpress.cz. Tato stránka vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Computer Press, a.s.

Připravila Alena Isabella Grimmichová, můžete se podívat na její hedvábné šátky a šály nebo si přečíst knihu o Kouzlení s hedvabím a o Nunofilcování.


Keramika - další články

Dekorování papíru - Dekorování papíru je kniha, která by neměla chybět v knihovně žádného milovníka výtvarných technik.
Batikujeme oblečení - Ještě nikdy jste nezkoušeli batiku? Pak právě pro vás je ideální knížka Batikujeme oblečení.
Nápady na jaro a léto - Inspirace na jarní a letní tvoření jsou rozděleny podle období.
Nápady na podzim a zimu - Spoustu nápadů na tvorbu dárečků a dekorací pro radost a zábavu naleznete v knížce Pavly Šmikmátorové Nápady na podzim a zimu.