Batikujeme oblečení

Batikujeme oblečeníJeště nikdy jste nezkoušeli batiku? Pak právě pro vás je ideální knížka Batikujeme oblečení. Autorky Hana Dohnálková a Jana Doláková vám jasně a srozumitelně krok za krokem přiblíží pomocí slovních a fotografických postupů jednotlivé druhy batiky. Postupy počítají se začátečníkem, což není vždy obvyklé. Autorky vysvětlí každou maličkost, která by se tomu, kdo již někdy barvil textil mohla zdát zbytečná, ale začátečníka zachrání od počátečních chyb a zkaženého materiálu (a někdy i chuti v práci pokračovat). I ten, kdo již má s batikováním zkušenosti, se zde jistě dozví mnoho zajímavého a může se inspirovat malou galerií hotových výrobků. V knize se seznámíte s batikou vyvazovanou, skládanou, provázkovou, šitou, savovou či s batikou pomocí šablon, případně doplněnou otisky. Knížka vychází v edici Výtvarná dílna, to znamená, že je doplněna dvěmi barvami, které můžete na batikování ihned použít.

Hodnocení: 3

64 stran, 269 Kč, knihu si můžete objednat na knihy.cpress.cz. Tato stránka vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Computer Press, a.s.

Připravila Alena Isabella Grimmichová, můžete se podívat na její hedvábné šátky a šály nebo si přečíst knihu o Kouzlení s hedvabím a o Nunofilcování.


Batikujeme oblečení - další články

Keramika - Tato kniha má sloužit všem, kteří se chtějí něco dozvědět o keramice a její výrobě. Vychází z mnoha dostupných materiálů, ale hlavně z praktických poznatků a osobních zkušeností.
Dekorování papíru - Dekorování papíru je kniha, která by neměla chybět v knihovně žádného milovníka výtvarných technik.
Nápady na jaro a léto - Inspirace na jarní a letní tvoření jsou rozděleny podle období.
Nápady na podzim a zimu - Spoustu nápadů na tvorbu dárečků a dekorací pro radost a zábavu naleznete v knížce Pavly Šmikmátorové Nápady na podzim a zimu.