Záložky do knih

Záložky do knih Záložky do knih
Realizace: Alena Isabella Grimmichová, hedvábné šátky a hedvábí na webu Grimmich.cz

Ukázka z knihy Výtvarné Vánoce

Pokud k svému vlastnímu tvoření používáte postupy z knížek, jistě potřebujete spoustu záložek, k označení stránek podle kterých pracujete. Jestliže je každá záložka jiná, pomůže vám k orientaci, kde a co rychle najít. Proto si dnes ukážeme, jak vytvořit takové veselé barevné pomocníky. Použijeme k tomu stužky a dekorační plsť. Podobně, ale můžete pracovat s barevnými čtvrtkami.

Záložky do knih
1 Co budeme potřebovat : dekorační plsť v různých barvách (lze koupit ve výtvarných potřebách), stužky, nůžky, lepidlo na textil.
Záložky do knih
2 Postup: z dekorační plsti vystříháme květy různých barev a velikostí. Budeme k tomu potřebovat malé ostré nůžky se špičkou.

Záložky do knih
3 Květy se pokusíme co nejlépe poskládat na sebe. Do jejich středů vystřihneme malá kolečka. Plsť se stříhá velmi dobře, je měkká a tenká.
Záložky do knih
4 Stužky vyžehlíme a nastříháme na délku potřebnou k založení knížky a na každé straně přidáme ještě asi čtyři centimetry k nalepení ozdoby. Květy pomocí lepidla přilepíme na oba konce stužky. Postupujeme tak, že největší květ přilepíme pod stužku a na stužku přilepíme meší a všechny další včetně středů květů.

Záložky do knih
5 Tím bude konec stuhy z obou stran zakryt a zároveň lepidlem začištěn, takže se nebude třepit. Stejně postupujeme na druhém konci stužky. Při lepení si můžeme pomáhat špejlí nebo párátkem. Důležité je, abychom použili minimální množství lepidla, aby se nám nevytvořily skvrny na plsti.
Záložky do knih
6 Záložek si vytvoříme potřebné množství. Nemusíme se držet jen květinových motivů. Můžeme si vytvořit třeba obrázky nádobí a potravin do knih o vaření nebo zvířátka, autíčka, pricezny a vláčky do knížek pro děti.


Záložky do knih - další články

Filcované sluníčko - Filcované sluníčko
Filcovaná šála - Filcovaná šála
Šála s pavími oky - Filcovaná hedvábná šála
Hvězda - Filcovaná hvězda, vánoční ozdoba