Valentýnská srdíčkové ozdoby

Valentýnské ozdoby Valentýnské ozdoby Ukázka z knihy 30 dárků od srdce, realizace: Alena Isabella Grimmichová Grimmich.cz, hedvábné šátky
Valentýnské ozdoby
1 Materiál: samotvrdnoucí hmota, akrylové barvy, plochý štětec, stužky, korálky, flitry, dvousložkové lepidlo, špejli nebo zápalku, vykrajovátko ve tvaru srdíčka.
Valentýnské ozdoby
2 Hmotu zpracujeme jako těsto. Pokud se vám bude lepit na prsty, trochu si je navlhčete. Na pracovní plochu položíme starou krajku nebo textilii s plastickým vzorem. Hmotu vyválíme na placku asi 0.4 cm silnou. Z placky vykrájíme ozdoby vykrajovátky, případně vyřízneme tvar nožem.

Valentýnské ozdoby
3 Ozdobu pomocí nože přeneseme na karton. Špejlí uděláme otvor na zavěšení srdíčka. Necháme 24 hodin schnout. Pokud se vám hmota nebude zdát dostatečně zatvrdlá, nechte ji schnout další den.
Valentýnské ozdoby
4 Dobře zaschlé ozdoby natřeme akrylovými barvami. Použijeme plochý štětěc a hustou barvu. Natíráme jen na povrchu. Rýhy vytlačené krajkou necháme bílé.

Valentýnské ozdoby
5 Pomocí špejle nebo sirky naneseme lepidlo na ozdobu v místě zdobení. Do vlhkého lepidla dáme flitry po celé ploše srdíčka.
Valentýnské ozdoby
6 Stejně postupujeme s korálky. Do středu ozdoby uděláme z lepidla srdíčko, které zaplníme korálky. Necháme zaschnout a připevníme k dárku. Nezapomeneme na výraznou červenou mašli.


Valentýnské ozdoby - další články

Valentýnské přání - Valentýnské přání, valentýnský dárek
Valentýnská dekorace - Valentýnská dekorace
Barevná ledová mísa - Mísa vytvořená z ledu je ideální k podávání zmrzliny, chlazení šampaňského nebo i jen jako působivá dekorace.
Šperky z korálků - Šperky z korálků je půvabná knížka plná barev a nápadů na tvorbu z korálků.