Valentýnská dekorace

Valentýnské přání Valentýnské přání Ukázka z knihy 30 dárků od srdce, realizace: Alena Isabella Grimmichová Grimmich.cz, hedvábné šátky

Svátek svatého Valentýna u nás již natolik zdomácněl, že je potřeba s ním počítat a myslet na to, jak potěšit své nejbližší. To nejmenší co můžeme udělat je poslání hezkého přáníčka, nejlépe s láskou vyrobeného.

Valentýnské přání
1 Co budeme potřebovat: vlnitou lepenku, barevné papíry, čtvrtky, přírodní banánové papíry, řezák, nůžky, lepidlo, štětec, pravítko a tužku. Ze čtvrky vyřízneme kartičku velikosti pohlednice. Na čtvrtku, asi jeden centimetr od levého okraje nalepíme nejprve dva obdélníky, které jsme vytrhali z přírodního papíru. Předem si je jemně předkreslíme tužkou.
Valentýnské přání
2 Díky tomu, že obdélníky trháme a nestříháme, vytvoří se jemně "chlupaté" okraje. Přilepíme papír na čtvrtku a suchým plochým štětcem okraje upravíme. Po zaschnutí přelepíme bílým obdélníkem z vlnité lepenky. Velikost si vyměříme tak, aby nám po nalepení byly vidět okraje červených obdélníků. Během lepení si pomáháme suchým hadříkem. Lehce jím vytlačíme všechny vzduchové bubliny.

Valentýnské přání
3 Nyní vytvoříme spojená srdíčka. Z papíru vystřihneme obdélník, který dvakrát přeložíme, čímž ho rozdělíme na čtvrtiny. Na vrchní čtvrtinu nakreslíme vzor poloviny srdce.
Valentýnské přání
4 Ten pak vystřihneme, nebo vyřízneme řezákem. Je potřeba dát pozor, abychom si nepřestříhli na okraji spoj srdíček.

Valentýnské přání
5 Srdce rozložíme a vyhladíme sklady. Zamilovaná srdíčka přilepíme na lepenku a můžeme posílat.
Valentýnské přání
6 Tip: obdobně si vytvořte další přáníčko. Vytrhané obdélníky a srdce poskládejte na čtvrtku a postupně přilepte, viz obrázek nahoře.


Valentýnské přání - další články

Valentýnské ozdoby - Valentýnské ozdoby, valentýnské dárky
Valentýnská dekorace - Valentýnská dekorace
Barevná ledová mísa - Mísa vytvořená z ledu je ideální k podávání zmrzliny, chlazení šampaňského nebo i jen jako působivá dekorace.
Šperky z korálků - Šperky z korálků je půvabná knížka plná barev a nápadů na tvorbu z korálků.