Quillingové kytičky

Quillingové kytičky Quillingové kytičky
Ukázka z knihy Barevné tvoření, realizace Alena Isabella Grimmichová Grimmich.cz, hedvábné šátky

Ozdoby ve tvaru květin vytvoříme z papírových proužků technikou quillingu. Quilling je technika vytváření dekorací ze stočených a vedle sebe nalepených papírových proužků. Je snadná, zábavná a mohou nám při ní pomoci i děti.

Quillingové kytičky
1 Materiál: quillingové proužky nebo barevné papíry a řezák, pravítko, lepidlo, štětec, nůžky, špejli a šablonu s kruhovými otvory.
Quillingové kytičky
2 Postup: papírové proužky, se kterými budeme pracovat, si lze koupit již nařezané. Je možné si je také samozřejmě vyrobit, pomocí pravítka a modelovacího nože nebo pomocí řezačky na papír. My budeme pracovat s proužky 5 mm širokými, které jsme nařezali z dlouhé strany měkkého barevného papíru velikosti A4. Proužek modrého papíru namotáme pevně na špejli jako spirálu.

Quillingové kytičky
3 Poté ho ze špejle opatrně sejmeme, vložíme do požadovaného otvoru v šabloně a necháme roztáhnout jako pružinu. Velikost vzorů si určíme sami.
Quillingové kytičky
4 Konec proužku přilepíme ke vzniklému kolečku. Kolečko je základním tvarem quillingu, jeho deformacemi si vytvoříme ostatní tvary, proto si koleček vytvoříme větší množství.

Quillingové kytičky
5 Část z nich dotvoříme do tvaru kapky nebo slzy. Na jedné straně kolečko prsty zmáčkneme tak, že vytvoříme požadovaný tvar.
Quillingové kytičky
6 Šest slz bude tvořit okvětní plátky první květiny Poskládáme je špičkami do středu a slepíme k sobě.

Quillingové kytičky
7 Další květ vytvoříme slepením tvarů připomínajících čočku. Vytvoříme je podobně jako předchozí slzy, jen kolečko zmáčkneme na obou stranách.
Quillingové kytičky
8 Třetí květ vytvoříme ze třech slz a třech čoček střídavě k sobě slepených. Květiny můžeme nalepit na papír a vytvořit z nich obrázek nebo je navlečeme na stužky a použijeme jako ozdoby.


Quillingové kytičky - další články

Kroužky na ubrousky -
Přáníčka s korálky -
Košík na výtvarné potřeby - Jednoduchou úpravou starého košíčku na jahody vytvoříme praktický stojánek na výtvarné potřeby.
Květiny do oken - Dnes si vytvoříme velké barevné květiny, které můžeme zavěsit třeba do oken nebo na vnitřní dveře.