Kroužky na ubrousky

Kroužky na ubrousky Kroužky na ubrousky
Realizace Alena Isabella Grimmichová Grimmich.cz

Ukázka z knihy Zábavné tvoření

Kroužky na ubrousky si vytvoříme z papírových roliček, mechovky a barevných čtvrtek. Průměr roliček určuje šířku kroužku a tím i jeho použití. Na papírové ubrousky nám bude stačit tenká rolička (od potravinářské fólie , alobalu...). Na látkové ubrousky potřebujeme roličku většího průměru (od menších rolí na látky, od toaletního papíru...)

Kroužky na ubrousky
1 Materiál: Papírové roličky (od papírových utěrek, alobalu nebo i toaletního papíru, podle toho, jak velké kroužky chceme vytvořit) červená pěnovka (Moosgummi), bílá a zelená čtvrtka, tvarové děrovačky, nůžky, řezák, oboustranná samolepka nebo lepidlo
Kroužky na ubrousky
2 Papírové roličky rozřežeme na šířku asi 2cm.Vytvoříme si tak základ kroužku na ubrousky. Mechovku rozřežeme na proužky o něco širší než jsou kroužky tak, aby po nalepení mechovka kroužek zcela zakryla.

Kroužky na ubrousky
3 Pomocí oboustranné lepenky nebo lepidla připevníme mechovku na kroužek. Předem si rozměříme přesnou délku kroužku tak, aby začátek a konec proužku mechovky byl ve spoji těsně vedle sebe.
Kroužky na ubrousky
4 Ze čtvrtek si vykrojíme nebo vystřihneme ozdobu, v našem případě srdíčka. Vždy v jedné barvě malé a v jiné velké srdíčko. Srdíčka přilepíme na sebe a poté je přilepíme na kroužek v místě spoje mechovky.

Kroužky na ubrousky
5 Kroužky vytváříme ve dvou variantách, ale je samozřejmě také možné vytvořit každý kroužek jinak.Pak již jen postačí navléknout kroužky na ubrousek.
Kroužky na ubrousky
6


Kroužky na ubrousky - další články

Přáníčka s korálky -
Košík na výtvarné potřeby - Jednoduchou úpravou starého košíčku na jahody vytvoříme praktický stojánek na výtvarné potřeby.
Květiny do oken - Dnes si vytvoříme velké barevné květiny, které můžeme zavěsit třeba do oken nebo na vnitřní dveře.
Čepička na marmelády - Filcový papír