Květinová přáníčka

Květinová přáníčka Květinová přáníčka
Ukázka z knihy Květinové tvoření, realizace: Alena Isabella Grimmichová, hedvábné šátky a hedvábí na webu Grimmich.cz.

Pro všechny milovníky květin jsme dnes vytvořili přáníčka, která nás alespoň na papíře trochu přiblíží jaru.

Květinová přáníčka
1 Co budeme potřebovat: předtištěné papírové pohlednice nebo bílou čtvrtku, z které si je vytvoříme, barevné lepicí papíry, květinové motivy z časopisů nebo balicích papírů, nůžky, ozdobné děrovačky Fiskars s tvary květin , lepidlo.
Květinová přáníčka
2 Postup: z potištěného papíru vystřihneme větší květinový vzor. Pomocí ozdobných děrovaček vyrazíme z barevných i potištěných papírů květinové vzory.

Květinová přáníčka
3 Na pohlednici nalepíme nejprve velký středový obrázek a poté ho doplníme drobnými kvítky v odpovídající barvě (zde růžové a zelené), kterými polepíme celé okolí. Kvítky můžeme lepit i přes okraje obrázku.
Květinová přáníčka
4 Stejným způsobem vytvoříme druhé přáníčko. I zde se budeme držet růžové a zelené barvy. K vykrajování drobných kvítků se výborně hodí fotografie záhonů nebo rozkvetlých keřů.

Květinová přáníčka
5 Další přáníčko vytvoříme tak, že vystřihneme květinový obrázek a přímo do něj vyrazíme květinové vzory. Poté obrázek nalepíme na pohlednici a okolí polepíme tím, co jsme před chvílí z obrázku odebrali. Celek bude působit tak, jako by se květiny z obrázku vysypaly.
Květinová přáníčka
6 Třetí variantu přáníček vytvoříme tím, že nejprve vystřihneme obdélník z barevného papíru. Obdélník musí být menší, než je pohlednice. Okraje mu můžeme ozdobit děrovačkou a poté ho nalepíme na pohlednici. Nyní si vystřihneme z potištěného papíru další obdélník, ještě menší než byl první. Opět ozdobíme okraje a přilepíme ho přes již nalepený barevný papír. Nyní si vybereme květ, který bude odpovídat květinám na pohlednici a vykrojíme ho několikrát v odstínech, které budou korespondovat s již vybranými papíry. Vykrojenými kvítky polepíme okolí obrázku. Můžeme opět kvítka lepit i do něj. A nyní již stačí jen napsat adresu a něco hezkého a přáníčka poslat do světa.


Květinová přáníčka - další články

Papírové misky - Papír
Krabička na dárky - Papírová krabička na dárky
Papírové kraslice - Velikonoční papírová vajíčka
Velikonoční přáníčka - Velikonoční přáníčka