Čínská výšivka

Čínská výšivka V edici výtvarný kurz vydalo nakladatelství Grada trochu netradiční knihu Čínská výšivka. Tentokrát se nejedná o knihu, v které radí výtvarník a dokládá to vlastní tvorbou. Helena Heroldová se k čínské výšivce dostala trochu oklikou. Jakožto správci muzejní sbírky Náprstkova muzea jí bylo líto, že nádherné staré čínské výšivky lze často těžko vystavovat a tak se není možné o jejich půvaby podělit. Rozhodla se tedy k napsání knihy, kde představí nejen tradiční čínskou výšivku s její historií a motivy, ale též jako inspiraci pro vlastní tvorbu.

Vybrala proto vzory nám blízké a srozumitelné, nechala je digitálně zpracovat, překreslila je a doplnila rozpisy stehů a barev. Květiny, ptáci, vodní živočichové a hlavně neodolatelní motýlci, to jsou nejčastější motivy, které v knize naleznete.

Kniha je doplněna historií a symbolikou čínské výšivky, stručným přehledem čínských dynastií a veškerými informacemi, které bude čtenář potřebovat k vlastní tvorbě. Potěší jistě všechny zájemce o tuto oblast kultury.

Hodnocení: 5

112 stran, 289 Kč, knihu si můžete objednat na Grada.cz.

Připravila Alena Isabella Grimmichová, můžete se podívat na její hedvábné šátky a šály nebo si přečíst knihu o Kouzlení s hedvabím a o Nunofilcování.


Čínská výšivka - další články

Kouzlení s hedvábím - Recenze
Korálkové nápady - Recenze
Naučte se kreslit zvířata - Recenze
Naučte se kreslit - DRACI - Recenze