Korálkové nápady - šperky

Korálkové nápady - šperky Marie Kielbusová v úvodu své knížky píše, že ji k nápadu vytvořit kolekce bižuterie z malých rokajlů, přivedla hrstka korálků ležící po delší dobu bez účelu v její zásuvce. Spojení titěrných korálků s její oblibou v nápadné velké bižuterii ji dovedlo k prvnímu originálnímu náhrdelníku v podobě šňůrky ze skleněných korálků, šitých do kruhu z řad po pěti korálcích peyotovým stehem. Pak autorce stačilo jen vytvořit velké spousty obměn tohoto nápadu a mohla vzniknout knížka "Korálkové nápady".

Základní výrobní postupy originální bižuterie jsou od začátku až do konce knihy provázeny bohatou fotodokumentací s popisy, poznámkami a návody "jak na to". Podle předchozích dovedností a zkušeností s korálky si každý může zkusit výrobu velmi jednoduché korálkové šňůrky, náramku, náhrdelníku nebo obojku, nejen pro dámy, ale i pro pány, anebo kombinovat s dalšími technikami jako je ketlování, šití nebo prosté navlékání korálků nebo se nechat jen volně inspirovat.

Knížka jistě nadchne všechny dívky a milovnice korálků.

Hodnocení: 4

64 stran, 169 Kč, knihu si můžete objednat na Grada.cz.

Připravila Alena Isabella Grimmichová, můžete se podívat na její hedvábné šátky a šály nebo si přečíst knihu o Kouzlení s hedvabím a o Nunofilcování.


Korálkové nápady - šperky - další články

Kouzlení s hedvábím - Recenze
Čínská výšivka - Recenze
Naučte se kreslit zvířata - Recenze
Naučte se kreslit - DRACI - Recenze