Americká retuš

Americká retušMiguel Ferrón píše ve své knize, že kreslit, nebo malovat americkou retuší, není těžší, než malovat štětcem, nebo kreslit tužkou. V obou případech je důležité vědět, jak malovat a jak kreslit. Ostatní je jen otázkou metody. Jediný způsob, jak se tuto metodu naučit, je prostřednictvím praxe.

Americká retuš, jak ji známe dnes, je pravděpodobně nejdokonalejším a nejrafinovanějším nástrojem na nanášení a rozprašování barev s maximální přesností. Poprvé byla použita v roce 1893 akvarelistou Charlesem Burdiskem. Na začátku 20. století se americká retuš používala výhradně k retušování fotografií. První důležitá malovaná díla se objevila ve třicátých letech. Plně se však americká retuš začala používat teprve ve 40. letech 20. století a po poklesu popularity po 2. světové válce se objevila až v 60. letech, kdy prožívala velkou renesanci. Dnes se americká retuš neomezuje na fotografické retušování nebo grafický design, ale velmi úspěšně se používá i v jiných médiích.

Autor vás provede technikou americké retuše krok za krokem od základních technik po nejobtížnější, jasně a názorně, pomocí ilustrovaných cvičení, která mají předvést všechny aspekty této techniky.

Hodnocení: 4

112 stran, 179 Kč, knihu si můžete objednat na vasut.cz. Tato stránka vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Jan Vašut

Připravila Alena Isabella Grimmichová, můžete se podívat na její hedvábné šátky a šály nebo si přečíst knihu o Kouzlení s hedvabím a o Nunofilcování.






Americká retuš - další články

Jak malovat kvašovými barvami - Dozvíte se historii techniky, seznámíte se s materiály, naučíte se techniku a zjistíte jak malíři zmíněnou techniku používají v praxi.
Jak malovat akrylovými barvami - V současnosti nejmodernější malířskou technikou je malba akrylovými barvami.
Jak malovat město akvarelem - Motiv města v malířství je úzce spjat s oblibou cestování.
Grafické techniky pro každého - Nevíte, co si přesně představit pod výrazy lept, suchá jehla, mezzotinta, monotyp nebo krejónová manýra?