Muchomůrky

Muchomůrky Muchomůrky
realizace Alena Isabella Grimmichová Grimmich.cz, hedvábné šátky

Oblíbenou houbičkou pro dekoraci je puntíkatá muchomůrka. Její červenobílé zbarvení projasní kterýkoliv kout naší domácnosti. Vytvoříme si ploché tvary muchomůrek na polepení košíků, květináčů, dárkových krabiček a všeho dalšího, co nás napadne. K tomu si vymodelujeme malé houbičky, kterými můžeme ozdobit třeba podzimně prostřený stůl. V kombinaci s kyticí barevného listí nebo větviček s červenými plody, budou neodolatelné.

Materiál: akrylové barvy, lepidlo nebo lepicí pistole, těsto (hladká mouka, jemná kuchyňská sůl, voda), tužka nebo špejle, formičky na cukroví.

Muchomůrky
1 Postup: Hladkou mouku a sůl smícháme v poměru tři díly mouky, jeden díl soli, jeden díl vody. (Vody můžeme dát trochu víc) Vytvoříme tvárné těsto. Pokud je těsto příliš lepivé, přidáme sůl. Dobře propracované těsto rozdělíme na dvě poloviny. Z jedné vyválíme placku asi 0,5cm silnou a vykrojíme houbičky. Pokud nemáte formičku potřebného tvaru, vyřízněte obrysy nožem.
Muchomůrky
2 Houbičky vyskládáme na plech pokrytý pečícím papírem.

Muchomůrky
3 Z druhé poloviny těsta vytvarujeme houbičky.
Muchomůrky
4 Nejprve klobouček, který nožem dotvarujeme ze spodní strany a poté nožičku, kterou k němu pomocí vody přilepíme.

Muchomůrky
5 Hotové houbičky poklademe na plech, nebo pokud máme formu na mufínky, tak do ní. Nehrozí tak, že by se během pečení nožičky odlomily. (Pokud formu nemáte, nechte muchomůrky před pečením trochu zaschnout nebo je na plechu vypodložte formičkami na cukroví.) Těsto se peče poměrně dlouho, proto je lepší si vytvořit několik plechů dekorací a ty pak péct zároveň. Pečeme při 120°C.
Muchomůrky
6 Upečené muchomůrky necháme vychladnout a pomalujeme je akrylovými barvami. Nejprve po celé ploše bílou a po zaschnutí namalujeme klobouček červeně. Bude tak mít jasnější barvu, než pokud bychom vynechali bílý podklad.

Muchomůrky
7 Na závěr ještě koncem tužky nebo špejle namočené v bílé barvě otiskneme na kloboučky puntíky. Po zaschnutí barev můžeme houby ještě z obou stran nalakovat bezbarvým lakem.
Muchomůrky
8 Muchomůrky přilepíme na vybraný předmět a naaranžujeme spolu s volně loženými houbičkami na dobře viditelné místo.


Muchomůrky - další články

Houby tisk -
Svícny z písku -
Váza -
Krabička s dřívky -