Velikonoční zajíci

Velikonoční zajíci Velikonoční zajíci Realizace: Alena Isabella Grimmichová, grimmich.cz

Na Velikonoce se nepochybně nejvíce těší děti. Abychom jim čekání na zajíčka zpříjemnili, vytvořili jsme přáníčka jim šitá na míru. Roztomilý zajíček s přáním bohaté nadílky se může v poštovní schránce objevit jako předzvěst očekávaných svátků.

Velikonoční zajíci
1 Materiál: ubrousky s velikonočním motivem, my jsme vybrali barevné zajíčky, ale výběr motivů je veliký a záleží jen na vás, který upřednostníte. Dále lepidlo na decoupage nebo Dispercol, ruční papír, plochý a kulatý vlasový štetec, nůžky, tempery.
Velikonoční zajíci
2 Nejprve si vybereme vhodný ubrousek. Vybíráme si tak, aby obrázek šel snadno vystřihnout. Vždy je výsledný efekt pěknější, pokud obrázek vystřihneme precizně. Některé motivy jsou příliš náročné. Pokud má takový motiv bílý podklad a my ho budeme opět na bílou lepit, můžeme pracovat méně pečlivě. Nesrovnalosti se ve výsledku ztratí.

Velikonoční zajíci
3 Na přáníčko vytvořené z ručního papíru naneseme štětcem lepidlo.Lepidlo stačí zředěné a v jedné vrstvě. Nikdy nenanášíme lepidlo přímo na ubrousek. Je příliš tenký a zničil by se.
Velikonoční zajíci
4 Z vystřiženého obrázku odstraníme dvě spodní vrstvy. Pokud vrstvy ubrousků drží pevněji u sebe, je snazší nejprve oddělit celou potištěnou vrstvu a teprve poté vystřihovat. Totéž je vhodné udělat u drobných obrázků.

Velikonoční zajíci
5 Obrázek přilepíme. Mokrým štětcem vzor opatrně upravíme a po zaschnutí ještě jednou přetřeme lepidlem. Tím ubrousek splyne s podkladem a zároveň se zafixuje.
Velikonoční zajíci
6 Hotové přání

Velikonoční zajíci
7 Hotové přání
Velikonoční zajíci
8 Hotový obrázek dokreslíme tenkým štetcem s temperou.

K práci můžeme přizvat i malé děti. Decoupage je snadná a příjemná činnost. (Při vystřihování ubrousků dáme dětem bezpečné nůžky s kulatými špičkami). Můžeme tak naše miláčky potěšit dvakrát.


Velikonoční zajíci - další články

Věnec s korálky - Věnec s korálky
Velikonoční ozdoby - Velikonoční ozdoby
Červený velikonoční věnec - Červený velikonoční věnec
Velikonoční věnec s fialkami - Velikonoční věnec s fialkami