Červený velikonoční věnec

Červený velikonoční věnec Červený velikonoční věnec Realizace: Alena Isabella Grimmichová, grimmich.cz

Pro mnohé z nás představují Velikonoce jedny z nejkrásnějších svátků v roce. Svátky plné radosti, barev a začátku jara. V letošní roce vycházejí velmi brzy, Velký pátek připadá na první jarní den. Je tedy pravděpodobné, že příroda nebude po zimě tak probuzená, jak bychom si snad o Velikonocích přáli. Tím větší výzvou pro nás může být dotvoření jarní atmosféry doma. Všechny jásavé a svěží barvy si vezmeme na pomoc, abychom udělali radost všem koledníkům a hlavně dětem, čekajícím na zajíčka.

Prvním přivítáním návštěvníků může být vlastnoručně vytvořený věnec, zavěšený na vchodových dveřích. Jelikož, výroba a zdobení věnců je činnost velice příjemná a tvůrčí, jistě nezůstane jen u jednoho, ale můžeme jich vytvořit celou řadu na sváteční stůl, na okna, na police v kuchyni....

Několik nápadů na velikonoční výzdobu jsme pro vás připravili. Použili jsme již hotové věnce, kterých je v současnosti na trhu velký výběr, ale přirozeně doma vytvořený korpus bude mnohem zajímavější.

Červený velikonoční věnec
1 Dřevěný základ tohoto věnce je sám o sobě tak zajímavý, že stačí drobná ozdoba k vytvoření krásné dekorace. V našem případě jsme ze zbytků látek vytvořili "kytičky", které jsme zastrčili mezi jednotlivá dřívka. Výsledná dekorace vhodná na kuchyňský stůl nebo na chalupu, nám tak vznikla během okamžiku a za minimálních finančních nákladů.

Další velikonoční věnce: zelený věnec, věnec s fialkami, věnec s kuřátky, červený věnec.


Červený velikonoční věnec - další články

Velikonoční věnec s fialkami - Velikonoční věnec s fialkami
Zelený velikonoční věnec - Zelený velikonoční věnec
Velikonoční věnec s kuřátky - Velikonoční věnec s kuřátky
Velikonoční krabička - Krabička vytvořená ubrouskovou technikou