Velikonoční věnečky

Velikonoční věnečky Velikonoční věnečky
Ukázka z knihy Květinové tvoření, realizace: Alena Isabella Grimmichová, hedvábné šátky a hedvábí na webu Grimmich.cz.
Velikonoční věnečky
1 Materiál: odlehčený Keraplast nebo jiná samotvrdnoucí hmota,věnečky z proutí, akrylové barvy, plochý štětec, flitry, dvousložkové lepidlo, špejli nebo zápalku, vykrajovátka na vánoční cukroví.
Velikonoční věnečky
2 Postup: hmotu zpracujeme jako těsto. Pokud se vám bude lepit na prsty, trochu si je navlhčete. Na pracovní plochu položíme starou krajku nebo textilii s plastickým vzorem. Hmotu vyválíme na placku asi 0.4 cm silnou. Abychom si nezašpinili kuchyňský váleček, použijeme na válení roli alobalu nebo kus plastového potrubí.

Velikonoční věnečky
3 Z placky vykrájíme kytičky vykrajovátky, případně vyřízneme tvary nožem. Kytičky pomocí nože přeneseme na karton. Špejlí uděláme otvor na zavěšení ozdoby. Necháme 24h schnout. Pokud se vám hmota nebude zdát dostatečně zatvrdlá, nechte ji schnout další den.
Velikonoční věnečky
4 Dobře zaschlé květiny natřeme akrylovými barvami. Použijeme plochý štětěc a hustou barvu. Natíráme jen na povrchu. Rýhy vytlačené krajkou necháme bílé.

Velikonoční věnečky
5 Po zaschnutí barvy dozdobíme korálky a flitry. Pomocí špejle nebo sirky naneseme lepidlo na ozdobu v místě zdobení. Do vlhkého lepidla dáme flitry.
Velikonoční věnečky
6 Hotové květy přivážeme na věnečky a ozdobíme s nimi velikonoční stůl.


Velikonoční věnečky - další články

Velikonoční postýlka - Velikonoční postýlka
Velikonoční vajíčka - koláž - Velikonoční vajíčka - koláž
Kraslice - Velikonoční vajíčka tvořená pomocí techniky decoupage
Velikonoční vajíčka - Velikonoční vajíčka