Velikonoční ozdoby

Velikonoční ozdoby Velikonoční ozdoby Realizace: Alena Isabella Grimmichová, grimmich.cz a Lada Majerová

Malované ozdoby mají spoustu použití při velikonoční výzdobě. Hotové ozdoby můžeme přidat na sváteční věnec, zavěsit na větvičky do vázy nebo přivázat na přáníčka. Vznikne nám tak nejen originální dekorace vytvořená přesně podle našich představ a v barvách, které potřebujeme, ale ozdoby na přáních můžeme rozesílat jako malý dárek přátelům.

Velikonoční ozdoby
1 Materiál: na ozdoby - buková překližka (tloušťky 3 mm) nebo karton papíru, temperové barvy, kulatý a plochý vlasový štětec, bezbarvý lak; na věnec - stužka, zelené lýko, věnec z proutí; na přáníčka - přeloženou barevnou čtvrtku nebo ruční papír, lýko na navázání ozdoby.
Velikonoční ozdoby
2 Tvar ozdoby vyřízneme z překližky lupínkovou pilou (nebo vystřihneme z kartonu). Namalujeme podkladovou barvou (zde ředěná žlutá tempera). Vlasovým štětcem namalujeme kontury.

Velikonoční ozdoby
3 Po zaschnutí zafixujeme lakem a ozdobíme stužkou na zavěšení.
Velikonoční ozdoby
4 Hotové ozdoby přivážeme na přáníčka. Vzhledem k tloušťce a váze materiálu nám nebudou v obálkách dělat nejmenší problém.

Velikonoční ozdoby
5 Na věnec přivážeme ozdoby pomocí zeleného lýka, které zavážeme na mašličky. Celý věnec propleteme oranžovými stuhami různých šířek.
Velikonoční ozdoby
6 Hotovou dekoraci umístíme doprostřed svátečního stolu abychom ho měli pro radost stále na očích.


Velikonoční ozdoby - další články

Červený velikonoční věnec - Červený velikonoční věnec
Velikonoční věnec s fialkami - Velikonoční věnec s fialkami
Zelený velikonoční věnec - Zelený velikonoční věnec
Velikonoční věnec s kuřátky - Velikonoční věnec s kuřátky