Vánoční ozdoby

Vánoční ozdoby Vánoční ozdoby

Ukázka z knihy 30 dárků od srdce, realizace: Alena Isabella Grimmichová, grimmich.cz

Romantická srdíčka a zvonky tvořená technikou koláže lze použít jako ozdobu nejen o vánocích, ale po celý rok. Ozdoby můžeme zavěsit na záclony nebo lem ubrusu v dívčím pokoji, přivázat k dárku nebo gratulaci, připevnit ke kytici suchých květů nebo použít jako malý dárek. Fantazii se meze nekladou.

Koláž je výtvarná technika při které dílo vzniká lepením výstřižků, fotografií nebo drobných předmětů. V našem případě jsme použili obrázky s vánoční tématikou, vytrhané z balicího papíru. Pokud obrázky místo stříhání trháme, přiděláváme si tím práci, ale ve výsledku poznáte výrazný rozdíl. Okraje vzniklé trháním se lépe propojí s ostatními a nevytvoří rovné oddělující linie.

Vánoční ozdoby
1 Materiál: překližka 3 -5 mm silná, Dispercol, potištěný balicí papír nebo obrázky třeba z časopisů, plochý štětec, stužka
Vánoční ozdoby
2 Vytrhané obrázky pomocí Dispercolu lepíme na ozdobu. Postupujeme z jednoho bodu ke kterému popstupně přidáváme další a další obrázky tak, abychom pokryli celý povrch.

Vánoční ozdoby
3 Každý obrázek po nalepení uhladíme namočenými prsty. Nevadí když se lepidlo dostane i na povrch papíru. Po zaschnutí zprůhlední a dokonce dodá ozdobě lesk.
Vánoční ozdoby
4 Na závěr k ozdobě přidáme stužku na zavěšení.


Vánoční ozdoby - další články

Vánoční ozdoby - koláž - Vánoční ozdoby, koláž
Svícny - malování na sklo - Malování na sklo
Vánoční ozdoby z mušlí - Vánoční ozdoby z mušlí
Vánoční výzdoba - Dřevěné vánoční ozdoby