Písková srdíčka

Písková srdíčka Písková srdíčka
realizace Alena Isabella Grimmichová grimmich.cz
Písková srdíčka
1 Jednoduché svícínky upečeme z písku a mouky. Práce je tak snadná, že ji mohou s námi dělat i nejmenší děti. Co budeme potřebovat: hladkou mouku, písek, vodu, vykrajovátka na cukroví ve tvaru srdíček, čajové svíčky.
Písková srdíčka
2 Těsto vytvoříme ze směsi písku, hladké mouky a vody. Do prosátého písku dáme mouku přibližně v poměru tři díly písku na jeden díl mouky. Dobře promícháme a přidáváme postupně studenou vodu. Vytvoříme husté těsto. Pokud je těsto řídké, přidáme písek a mouku a opačně. Do olejem vymazaných vykrajovátek vmáčkneme těsto. Do takto vzniklých srdíček vmáčkneme ještě kalíšky od čajových svíček a písek kolem nich uhladíme rukou. Aby těsto během pečení nevyzdvihlo kalíšky ven, zatížíme je kovovým závažím. Pokud je nemáme, postačí, když kalíšky vysypeme suchým pískem.

Písková srdíčka
3 Pečeme ve středně vyhřáté troubě asi půl hodiny. Po vychladnutí opatrně vyklepneme svícínky z forem. Kalíšky od svíček zůstanou v těstě pevně zapečené a do nich budeme pouze vkládat svíčky. Buď čajové nebo vysoké podobného průměru. Pokud chceme, aby se kalíšky po upečení daly z věnce oddělit, namažeme je před vložením do těsta olejem.
Písková srdíčka
4 (Pokud potřebujeme vytvořit najednou větší množství srdíček a nemáme dostatečný počet formiček, vytvoříme si těsto s větším obsahem mouky, tak aby se méně drolilo. Z těsta vyválíme placku a tvary vykrájíme a přeneseme na plech.) Svícínky můžeme na závěr pomalovat akrylovými barvami. Pokud by barva špatně chytala na okrajích srdíček, kde mohlo zůstat trochu oleje, kápneme do barvy Jar nebo jiný odmašťovač a bude po problémech.


Písková srdíčka - další články

Valentýnské ozdoby - Valentýnské ozdoby, valentýnské dárky
Valentýnské přání - Valentýnské přání, valentýnský dárek
Valentýnská dekorace - Valentýnská dekorace
Radka Fleková, Šperky z korálků Swarovski - Recenze