Věnce

Věnce
1 Věnec ze svazků řeřichy je ozdobený lišejníkem a sušenými i umělými plody. Ozdoby jsou k podkladu připevněny pomocí drátků.
Věnce
2


realizace Alena Isabella Grimmichová grimmich.cz

Tradiční ozdobou stěn a dvěří jsou od nepaměti věnce uvité z květin nebo voňavých bylinek. Takové věnce můžeme snadno uplést za pomoci provázku nebo drátku, který nám sváže celé rostliny k sobě navzájem. Na mohutnější věnce pro úsporu materiálu používáme pevný základ (korpus) z drátů, pletiva, vázané slámy, proutí, stonků vinné révy, březových větviček. Pokud je základ zajímavý na pohled, můžeme ho ozdobit dekorací jen částečně tak, aby prosvítal. Ostatní korpusy zakryjeme suchým materiálem (například mechem) a teprve ten pokryjem suchými květy nebo plody.

Věnce
3 Věnce z vázané slámy.
Věnce
4 Věnce z vázané slámy a polystyrenový věnec.

Věnce
5 Materiál: Květy slaměnek (Smilu).
Věnce
6 Tento věnec má kupovaný proutěný základ, který sám o sobě je zajímavý svou strukturou, proto vytvoříme aranžmá jen na jeho části. Spodní část věnce obalíme sušeným mechem. Pomocí lepící pistole připevníme na mech hlavičky slaměnek a modřínové šišky. Připevníme stužku na zavěšní.

Věnce
7 Většina z nás si tvoří věnce zejména na Vánoce. Vytváříme věnce na venkovní dvěře a také adventní věnce na stůl. Vzhledem k tomu, že na adventním věnci jsou zapálené svíčky, doporučuji jako materiál čerstvé větve. Tento věnec je určen k zavěšení. Jako základ jsem použila věnec z vázané slámy. Korpus je pokryt sušeným mechem, ovázaný širokou zlatou stuhou. Pomocí lepící pistole jsme na věnec připevnili modřínové a borovicové šišky, bukvice, čepičky od žaludů, zlaté ozdoby. Na závěr jsme věnec obtočili řetězem z usušených šípků a připevnili mašli.
Věnce
8 Řetěz ze sušených šípků navlečených na režné niti.

Věnce
9 Vánoční věnec je vytvořen na korpusu z vázané slámy, obaleném sušeným mechem a ovázaným širokou zlatou stuhou. Pomocí lepící pistolí jsme na věnec připevnili modřínové a borovicové šišky, bukvice, čepičky od žaludů, sušené a umělé plody. Celek dozdobíme mašlí.
Věnce
10 Smrkové, borovicové a modřínové šišky jsou velmi vhodným doplňkem k sušeným aranžmá.


Věnce - další články

Aranžování suchých květů - Úvod do aranžování suchých květů
Šátek s květy - Malovaný hedvábný šátek
Podzímní šála s padajícími listy - Filcovaná šála
Vánoční věnec - Filcovaný věnec