Gudrun Schmitt, Vánoční quilling

Gudrun Schmitt, Vánoční quilling Quilling je výtvarná technika, při níž stáčením a lepením úzkých papírových proužků vznikají filigránové motivy. Z několika základních tvarů vzniknou přáníčka, přívěsky na dárky, vánoční ozdoby, dekorace stolu, obrázky a mnoho dalších motivů pro vánoční čas.

Knížka Vánoční quilling v úvodu provede čtenáře krok za krokem výrobou základních tvarů, z kterých se ozdoby a dekorace skládají. V jednotlivých projektech pak autorka vysvětlí konkrétní postup včetně rozpisu materiálu. Popisy jsou srozumitelné, nápady většinou velmi dekorativní. Co mi u některých složitějších postupů chybí, je jasná fotografie vzoru. Například u hvězd s kříšťály, mimochodem velmi pěkného nápadu, se čtenář musí pracně domýšlet, jak asi jednotlivé díly mohou vypadat. Nezbývá než se nechat inspirovat a vytvořit si vlastní hvězdu. To nakonec je účelem tvořivých knih - myslet a tvořit samostatně.

Hodnocení: 4

32 stran, 89 Kč, knihu si můžete objednat na anagramsro.cz.

Připravila Alena Isabella Grimmichová, můžete se podívat na její hedvábné šátky a šály nebo si přečíst knihu o Kouzlení s hedvabím a o Nunofilcování.


Gudrun Schmitt, Vánoční quilling - další články

Enkaustika - Recenze
Skládání ubrousků - Recenze
Jiskřivé vánoční ozdoby z korálků - Recenze
Mozaika na zahradě - Recenze