Markéta Lukáčová - Vánoční inspirace

Markéta Lukáčová - Vánoční inspirace Markéta Lukáčová vytvořila knížku určenou pro klidné a příjemné strávení předvánočního a vánočního času. V knize Vánoční inspirace vás provází od adventu do Nového roku lidovými zvyky, náměty na dárky, vánoční ozdoby a dekorace, ale i vařením a pečením vánočních dobrot.

Převážná část knihy je věnována dvaceti výtvarným nápadům. Autorka předpokládá u čtenářů zkušenost s výtvarnými činnostmi. Techniky nejsou příliš vhodné pro začátečníky. Přesto každý, kdo má o ruční práce zájem, se zde může inspirovat. Techniky jsou velmi rozmanité. Naleznete zde malbu na hedvábí, voskovou batiku, filcování, drátování, košíkářství, keltování, mozaiku, vitráže, práci s kovem a lihovými barvami nebo s fimo hmotou a papírem. Můžete si vytvořit ozdoby na stromeček pomocí nepravého patchworku, obaly na dárky ze škrobového papíru nabo vánoční přáníčka technikou enkaustiky.

Jednotlivé techniky jsou popsány krok za krokem a doplněny postupovými fotografiemi.

Závěrečná část knihy je věnována čtrnácti kuchařským receptům. Kromě vánočky zde naleznete vánoční a silvestrovské menu. V knize nechybí ani oblíbené medové perníčky a náměty na jejich zdobení.

Hodnocení: 5

160 stran, 266 Kč, knihu si můžete objednat na obchod.portal.cz. Tato stránka vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Portál, s. r. o.


Markéta Lukáčová - Vánoční inspirace - další články

Šperky z korálků - Šperky z korálků je půvabná knížka plná barev a nápadů na tvorbu z korálků.
Nové vánoční nápady - Nové vánoční nápady Pavly Šmikmátorové a Kateřiny Geislerové jsou knížkou velmi podobnou Nápadům na podzim a zimu P. Šmikmátorové.
Velká kniha výtvarné inspirace - Velká kniha výtvarné inspirace obsahuje výběr nejzajímavějších technik a projektů z edic Výtvarné techniky a Výtvarná dílna z nakladatelství Computer press
Velká kniha vytvarných technik - Velká kniWha výtvarných technik obsahuje výběr nejzajímavějších technik a projektů z edic Výtvarné techniky a Výtvarná dílna z nakladatelství Computer Press