Blanka Dudašková a kol. - Scrapbook

Blanka Dudašková a kol. - Scrapbook Co je to Scrapbook? To je v prvé řadě spousta času stráveného nad fotkami, papíry, ozdobami, památkami z výletů a opět fotkami. Výsledkem jsou pak jedinečná fotoalba, která se vždy stávají předmětem nadšeného obdivu všude, kde je ukážete. Je to možnost, jak si vlastníma rukama poskládat rodinná alba i se všemi vzpomínkami a rodinnými historkami, které chcete zachovat. Takovéto cestovní deníky a alba z dovolené odrážejí náladu blízkých či dalekých krajů nejen fotkami, ale i laděním a zdobením stránek.

Pro praktickou představu to funguje nějak takhle: vyberete si pár fotografií k určitému tématu, rozložíte je na čtvrtku papíru, doplníte dalšími vzorovanými papíry, na kartičku napíšete datum a popisek k fotografiím, vymyslíte a z písmen vytvoříte výrazný nadpis, doladíte vhodnými ozdobami a celé slepíte a zařadíte do alba.

Se scrapbookovým materiálem nemusíte tvořit jen fotoalba, ale i originální ručně dělaná přáníčka, která jsou mnohem hezčí a osobnější než kupovaná. Také obrázky, diplomy, kalendáře, rámečky na fotografie, krabičky a jiné zdobené předměty – takovéto dokonalé dárky ke všem příležitostem značně zvýší vaši popularitu v rámci rodiny.

Autorky v knize líčí scrapbook s takovým nadšením, že si postačí přečíst pár stránek a již máte pocit, že se bez této činnosti neobejdete. Kniha je rozdělena na dvě části. V první se autorky věnují velmi podrobně pomůckám a materiálu, včetně doporučení k nákupu. Vzhledem k tomu, že Scrapbook je pro mne poměrně neznámá věc, byla jsem za tuto část velmi vděčná. Jedná se skutečně o praktický manuál, ke kterému se lze stále vracet a hledat v něm nezbytné informace.

Druhá půlka knihy se věnuje projektům a galerii hotových výrobků. Projekty jsou popsány krok za krokem a doplněny dostatečným množstvím postupových fotografií. V galerii pak čtenář nalezne ukázky prací všech devíti autorek s jejich osobitými styly. Knihu mohu jen doporučit nejen k vlastní tvorbě, ale i jako vhodný dárek inspirující k výtvarné činnosti.

Hodnocení: 5

156 stran, 268 Kč, knihu si můžete objednat na zonerpress.cz.

Připravila Alena Isabella Grimmichová, můžete se podívat na její hedvábné šátky a šály nebo si přečíst knihu o Kouzlení s hedvabím a o Nunofilcování.


Blanka Dudašková a kol. - Scrapbook - další články

Velikonoční vajíčko - Recenze
Šité šperky z korálků - Recenze
Kouzelný svět z korálků - Recenze
Hravé jaro - Recenze