Netradiční batika

Netradiční batikaNetradiční batika Veroniky Hamplové je svou kvalitou a obsažností ojedinělou publikací k tématům výtvarných činností na českém trhu. Autorka čtenáře seznamuje s jednotlivými technikami jasnou formou, krok za krokem s množstvím ilustračních fotografií. Postupně představuje voskovou batiku s rezerváží a krakelováním, africkou batiku pomocí hlíny, práci s voskovkami, odbarvování, kombinované techniky a zvlášť pěkně zpracovaným sítotiskem. Na počátku každé kapitoly autorka vysvětluje každou techniku do nejmenších podrobností včetně problémů, které při práci mohou nastat. Vzhledem k tomu, že ke svému kouzlení s látkou používá běžně dostupné materiály, otevírá tak prostor pro tvůrčí činnost každému. Kniha Veroniky Hamplové je svou srozumitelností vhodná pro začátečníky a zároveň svými nápady nadchne i zkušené výtvarníky. Vřele ji doporučuji do vaší knihovny.

Hodnocení: 5

80 stran, 189 Kč, knihu si můžete objednat na knihy.cpress.cz. Tato stránka vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Computer Press, a.s.

Připravila Alena Isabella Grimmichová, můžete se podívat na její hedvábné šátky a šály nebo si přečíst knihu o Kouzlení s hedvabím a o Nunofilcování.


Netradiční batika - další články

52 nápadů na každý týden v roce - Každé roční období zde má svou vlastní kapitolu plnou postupů na dekorace, dárky a módní doplňky, vhodné právě pro tu konkrétní dobu.