Napoleonské války

Napoleonské války Napoleon patří mezi ty postavy evropských dějin, ke kterým se historici i čtenáři stále vrací. Příběh malého Korsičana, který se stal císařem a v době své slávy vytvořil impérium sahající od jižního Španělska až k Baltu a od Atlantiku až do Ruska, nepřestává fascinovat.

Autor knihy Richard Holmes je profesorem vojenských a bezpečnostních věd na Cranfield University a na Obranné akademii Spojeného království. Ve své knize vás provede Napoleonovým životem na pozadí historických událostí od začátku až do jeho hořkého konce. Sám uvádí, že zaujmout jednoznačný postoj k Napoleonovi je nemožné. Jeho osobnost zároveň přitahuje i odpuzuje.

Napoleon ve své době porazil kromě Anglie všechny tehdejší mocnosti. Na trůny v téměř desítce zemí dosadil své příbuzné. Všude kam přišel si diktoval své podmínky. Byl cynik, suverénní lhář, dokázal být nemilosrdný a krutý. Nedokázal odlišit mezi zájmy svými a zájmy Francie, čímž zmařil ve svých válkách více než 3 milióny životů. Na druhou stranu ho jeho vojáci milovali a stáli za ním i tváří v tvář smrti. Ve své vlasti přepracoval systém státní zprávy, vzdělávání a práva, stabilizoval měnu a založil Francouzskou banku. Byl velkým podporovatelem umění a francouzská muzea zaplnil kořistí z dobytých území.

Ve výpravné publikaci Napoleonské války naleznete přes 40 faksimilií vzácných dobových dokumentů, shromážděných z archivů a muzeí z celé Evropy. Mapy, dopisy, zápisníky, zprávy, šifrované depeše, knihy tajných signálů, lodní deníky, noviny a další nesmírně zajímavé dokumenty vás vtáhnou do bojů o Napoleonovo impérium. Ke všem publikovaným dokumentům naleznete v knize překlady i to, kde se nacházejí jejich originály. Kopie dokumentů jsou kvalitou papíru a použitých tisků vytvořeny s tak udivující dokonalostí, že díky nim zapomenete na čas a stanete se přímými účastníky dění.

Hodnocení: 5

64 stran, 1290 Kč, knihu si můžete objednat na knihy.cpress.cz.

Připravila Alena Isabella Grimmichová, můžete se podívat na její hedvábné šátky a šály nebo si přečíst knihu o Kouzlení s hedvabím a o Nunofilcování.


Napoleonské války - další články

Šperky z korálků - Šperky z korálků je půvabná knížka plná barev a nápadů na tvorbu z korálků.
Nové vánoční nápady - Nové vánoční nápady Pavly Šmikmátorové a Kateřiny Geislerové jsou knížkou velmi podobnou Nápadům na podzim a zimu P. Šmikmátorové.
Velká kniha výtvarné inspirace - Velká kniha výtvarné inspirace obsahuje výběr nejzajímavějších technik a projektů z edic Výtvarné techniky a Výtvarná dílna z nakladatelství Computer press
Velká kniha vytvarných technik - Velká kniWha výtvarných technik obsahuje výběr nejzajímavějších technik a projektů z edic Výtvarné techniky a Výtvarná dílna z nakladatelství Computer Press