Magie papíru

Magie papíruTaké patříte mezi ty, kdo rádi dostávají a posílají dopisy a pohledy poštou a ne jen mailem? Rádi si vychutnáte kouzlo otevírání obálky, která je určena speciálně vám od někoho blízkého? Obálky s ručně napsanou adresou a zkrášlené nějakou dekorací, kresbou nebo nálepkou a s uvnitř schovaným přáníčkem, nebo dopisem na krásném papíře? Vám je určena kniha Magie papíru. Naleznete zde spoustu nápadů a postupů na výrobu originálních přáníček. Budete překvapeni, jakých úžasných výsledků můžete doma dosáhnout. Diane Maurer-Mathison ve své knize provádí čtenáře různými technikami zdobení papíru, jeho výrobou a tvorbou přáníček a pohlednic. Autorka vám ukáže různé techniky tisku v domácích podmínkách, naučí vás embosing, šablonování, nanášení barvy stříkáním a houbičkou, batikování papíru, mramorování, škrobový papír a další techniky. Velká část knihy je věnována pohlednicím s prostorovým efektem. Kniha je velmi obsažná, jednotlivé techniky a projekty autorka jasně a přehledně vysvětluje a doplňuje barevnými fotografiemi a ilustracemi hotových výrobků a postupů. K projektům využívá nejen své práce, ale i dalších výtvarníků. Z tohoto důvodu je nabídka skutečně pestrá, nejen výtvarně, ale i množstvím použitých technik a jejich různou náročností. Kniha je určena všem, kdo mají o práci s papírem zájem, začátečníkům i zkušeným výtvarníkům, každý si zde může najít inspiraci.

Hodnocení: 5

128 stran, 314 Kč, knihu si můžete objednat na obchod.portal.cz. Tato stránka vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Portál, s. r. o.

Připravila Alena Isabella Grimmichová, můžete se podívat na její hedvábné šátky a šály nebo si přečíst knihu o Kouzlení s hedvabím a o Nunofilcování.


Magie papíru - další články

Rembrandt - Výpravná publikace, plná nádherných ilustrací, nám otevírá pohled do života a tvorby Rembrandta van Rijn, nejznámějšího malíře Zlatého věku Holandska a možná největšího malíře všech dob.
Tvoříme z obrázků našich dětí - Kdo má doma děti, má také spoustu jejich obrázků. Každý rodič ví, jak těžké je se s dílky svých miláčků rozloučit.
Pleteme veselé hračky - V dnešní době, kdy často slyšíme pochybnosti o zdravotní nezávadnosti hraček na našem trhu a kdy výtvarná úroveň většiny z nich je stejně tak pochybná, je návrat k vlastní výrobě hraček, alespoň pro ty nejmenší děti, zcela na místě.
Jak malovat kvašovými barvami - Dozvíte se historii techniky, seznámíte se s materiály, naučíte se techniku a zjistíte jak malíři zmíněnou techniku používají v praxi.