Jess McCloskeyová, Lahodné dárky

Jess McCloskeyová, Lahodné dárkyLahodné dárky je kniha, která možná překvapí v rubrice věnující se výtvarným technikám. Přesto jsme se rozhodli sem knihu umístit. Kouzelně balené dobroty na krásných fotografiích potěší každého, kdo má výtvarné cítění.

Postup na výrobu cukrovinek i dárkových obalů je pečlivě rozepsán od samého začátku. Od nákupu potřebných surovin přes vlastní přípravu až po elegantní obal či aranžmá. Jako dekoraci a "obalovou techniku" lze použít spoustu věcí, které nalezneme doma. Trochu problém bude s výběrem surovin na vaření. Ne všechny jsou běžně dostupné na našem trhu, bude tedy potřeba zapojit vlastní fantazii a schopnost experimentovat.

Lahodné dárky jsou krásná výpravná publikace, která potěší zejména milovníky sladkostí. Najdete zde nepřeberné množství čokoládových pralinek, sladkých košíčků, fondánových bonbonů i zavařenin a džemů různých příchutí. Ze slaných delikates pak můžeme jmenovat třeba sýrové koule s česnekem, pesto ze sušených rajčat a vlašských ořechů nebo různé druhy pomazánek z artyčoku, špenátu, a dýně. Vše krásně zabalené v papírových nebo skleněných obalech. Půvabné a chutné dárky jistě potěší vaše blízké.

Hodnocení: 4

144 stran, 259 Kč, knihu si můžete objednat na metafora.cz.

Připravila Alena Isabella Grimmichová, můžete se podívat na její hedvábné šátky a šály nebo si přečíst knihu o Kouzlení s hedvabím a o Nunofilcování.


Jess McCloskeyová, Lahodné dárky - další články

Papírové skládanky - Recenze
Japonská zvířátka - Recenze
Korálky - Recenze
Fleurogami - Recenze