Darina Ivancová, Kříšťálová pryskyřice

Darina Ivancová, Kříšťálová pryskyřicePráce s pryskyřicí je technika, která má v současnosti stále více zájemců, zvláště z řad tvůrců šperků. Možnosti propojení pryskyřice s pracemi korálkařek, zvyšuje atraktivitu tohoto oboru.

Darina Ivancová je mladá výtvarnice, kterou pryskyřice zaujala natolik, že kromě vlastní tvorby ji učí i ve výtvarných kurzech. V knize, kterou vydala v nakladatelství Grada, vysvětluje práci s kříšťálovou pryskyřicí pro úplné začátečníky, takže, pokud jste se s touto činností ještě nesetkali, zde dostanete vyčerpávající informace. Formou projektů s postupy krok za krokem, provede autorka čtenáře všemi základními technikami. Propojení pryskyřice s třpytkami, květinami, drátky, tuší nebo třeba fimem předvede na tvorbě šperků a jiných drobných ozdob.

Ivancová se ve své knize velmi věnuje bezpečnosti práce s pryskyřicí a upozorňuje na nutnost ochranných pomůcek, aby nedošlo ke zdravotním komplikacím tvůrce. Myslím, že tento aspekt práce by si měli uvědomit všichni, kdo chtějí s pryskyřicí začít. Je to práce pro trpělivé, disciplinované lidi se sklony k puntíčkářství. Vzhledem k tomu, že Darina Ivancová všechny tyto vlastnosti má a přidává k nim ještě chuť tvořit, jistě podobně vybavené čtenáře svou knihou zaujme.

Hodnocení: 5

112 stran, 289 Kč, knihu si můžete objednat na grada.cz.

Připravila Alena Isabella Grimmichová, můžete se podívat na její hedvábné šátky a šály nebo si přečíst knihu o Kouzlení s hedvabím a o Nunofilcování.


Darina Ivancová, Kříšťálová pryskyřice - další články

Převleky a masky pro každou příležitost - Recenze
Nápady pro rodičovskou dovolenou - Recenze
Quilling pro děti - Recenze
Korálkové nápady II - Recenze