Hedvábné tašky

Hedvábné tašky Hedvábné tašky
realizace Alena Isabella Grimmichová, grimmich.cz a Barbora Husová

Malované a filcované hedvábí můžeme velice dobře použít jako doplněk oblečení, módních nebo bytových doplňků. Vytvořili jsme na ukázku textilní tašky, které jsme ozdobili obrázky malovanými na hedvábí, nebo kousky hedvábí s nuno filcováním.

Hedvábné tašky
1 Hnědá taška. Materiál: bavlněné plátno, hedvábný buret, suché zipy na klopu, zip na vnitřní kapsu, barvy na bavlnu CHEDS, barvy na hedvábí Setasilk.
Hedvábné tašky
2 Bavlnu jsme obarvili tm. hnědou, buret sv. hnědou a cihlovou barvou. Na cihlový buret jsme nakreslili vzor dle návodu na hedv. šálu. Obdélník se vzorem jsme vytvořili o něco menší než plánovanou klopu, aby dekor co nejlépe vynikl díky orámování hnědými textiliemi s různou strukturou materiálu. Na vniřek a ucho tašky jsme použili bavlněné plátno.

Hedvábné tašky
3 Šedá taška. Materiál: bavlněné plátno, hedvábný buret, suché zipy na klopu, zip na vnitřní kapsu, barvy na bavlnu CHEDS, barvy na hedvábí Setasilk.
Hedvábné tašky
4 Postup je stejný jako u hnědé tašky.Rozdíl je pouze v tom,že celý vrchní díl tašky je z buretu, vnitřek a ucho z plátna s hrubou strukturou.

Hedvábné tašky
5 Modrá taška. Tato taška je ušitá z bavlněné tkaniny s výrazným vytkaným vzorem. Obrázek je vytvořen stejně jako u předchozích tašek na buretu.
Hedvábné tašky
6 Detail kresby

Hedvábné tašky
7 Taška je sešitá z kousků bavlny a hedvábí a dozdobena šifonem s nuno filcováním, ten je k hotové tašce přišit ručně. Zajímavě zde vynikne kontrast mezi jednotlivými materiály.
Hedvábné tašky
8 Detail

Hedvábné tašky
9 Taška je ušítá z kousků bavlněné tkaniny s výrazným vytkaným vzorem a dozdobena šifonem s nuno filcováním, ten je k hotové tašce přišit ručně.
Hedvábné tašky
10 Detail


Hedvábné tašky - další články

Akvarelová malba a sůl - Akvarelová malba a sůl - hedvábí
Malované šátky - galerie - Malované hedvábné šátky
Malovaný šátek - Malba na hedvábí
Malovaná šála - Malba na hedvábí