Malované hedvábné kravaty

Malované hedvábné kravaty Malované hedvábné kravaty
Realizace: Alena Isabella Grimmichová, hedvábné šátky a hedvábí na webu Grimmich.cz.

Materiál: hedvábná kravata (dá se koupit ve výtvarných potřebách), barva na textil (modrá), zažehlovací barvy na hedvábí (dva odstíny modré a černou), plochý a kulatý vlasový štětec, mizící fix. 2. .3. 4. 5.

Malované hedvábné kravaty
1 Postup: kravatu obarvíme na modro barvou na textil. V barvě ji necháme jen velmi krátce, aby se horkem nezničila jejich výplň. Také můžeme na obarvení použít barvy za studena, u kterých toto nebezpečí není. Opatrně z kravaty vymácháme barvu. Neždímáme a snažíme se, aby výplň kravaty během máchání nezměnila místo.
Malované hedvábné kravaty
2 Vybraný vzor přeneseme na kravatu. Vzor si můžeme celý předkreslit mizícím fixem. Je, ale také možné fixem pouze vytvořit na kravatě značky, podle kterých předlohu znovu namalujeme. Plochým vlasovým štětcem namalujeme základní vzor. Štětec namočíme do světle modré barvy a otřeme ho o okraj nádobky s barvou, tím získáme potřebné množství barvy na štětci.

Malované hedvábné kravaty
3 Tmavě modrou barvou zvýrazníme některé části vzoru. Malujeme rychlými tahy štětce, aby se barva na hedvábí nerozpíjela.
Malované hedvábné kravaty
4 Malbu necháme dobře zaschnout. Tenkým vlasovým štětcem lehce namočeným v černé barvě, kreslíme kontury vzoru. Štětec držíme kolmo k podkladu. Tahy vytváříme plynulé, rychlé, jedním směrem. Malba i kresba jsou věcí cviku.

Malované hedvábné kravaty
5 Kravatu po zaschnutí zažehlíme dle návodu na použitých barvách.


Malované hedvábné kravaty - další články

Hedvábné tašky - Hedvábné tašky
Akvarelová malba a sůl - Akvarelová malba a sůl - hedvábí
Malované šátky - galerie - Malované hedvábné šátky
Malovaný šátek - Malba na hedvábí