Srdíčka k Svátku matek

Srdíčka k Svátku matek Srdíčka k Svátku matek Ukázka z knihy 30 dárků od srdce, realizace: Alena Isabella Grimmichová Grimmich.cz, hedvábné šátky

Jedním z krásných a dlouho u nás opomíjených svátků je Svátek matek. Každou maminku potěší, když si na ni v tento den její ratolest vzpomene malým dárkem nebo přáníčkem. Protože maminkám dáváme dárky vždy s láskou, neuškodí pokud je ozdobíme symbolem srdce. Jednoduché papírové srdíčko vytvoříme během okamžiku a dárku nebo květině dodá svou symbolikou další rozměr.

Srdíčka k Svátku matek
1 Co budeme potřebovat? Barevné papíry, papíry s potiskem květů nebo ovoce (můžeme použít listy z katalogů, časopisů, potištěný balicí papír nebo čtvrtku na kterou jsme předem nalepili vzor z ubrousku), pravítko, tužku, nůžky, průhlednou lepenku nebo lepidlo, stužku na zavěšení.
Srdíčka k Svátku matek
2 Na papír si narýsujeme dva obdélníky velikosti 9 x 11 cm a vystřihneme je. Na jedné kratší straně rohy obdélníku nůžkama zaoblíme.s

Srdíčka k Svátku matek
3 Z druhé strany obdélník nastřihneme třikrát tak, aby nám vznikly čtyři stejně široké pruhy (můžeme si je předem rozměřit a narýsovat pomocné linky podle kterých pak stříháme).
Srdíčka k Svátku matek
4 Stejným způsobem si vytvoříme druhý díl srdce z jinak barevného papíru. Oba díly do sebe propleteme a konce proužků slepíme k sobě.

Srdíčka k Svátku matek
5 Hotové srdíčko nalepíme na přáníčko, na obal dárku nebo přivážeme stužkou ke květině.
Srdíčka k Svátku matek
6 Hotové srdíčko.

Srdíčka k Svátku matek
7 Srdíček si můžeme vyrobit větší množství a na každé použít jiné papíry.
Srdíčka k Svátku matek
8 Zajímavá je kombinace jednobarevného papíru a papíru s potiskem nebo dvou potištěných papírů kontrastních barev. Výsledek pak svým vzhledem připomíná patchwork.
Srdíčka k Svátku matek - další články

Keramika - Tato kniha má sloužit všem, kteří se chtějí něco dozvědět o keramice a její výrobě. Vychází z mnoha dostupných materiálů, ale hlavně z praktických poznatků a osobních zkušeností.
Dekorování papíru - Dekorování papíru je kniha, která by neměla chybět v knihovně žádného milovníka výtvarných technik.
Batikujeme oblečení - Ještě nikdy jste nezkoušeli batiku? Pak právě pro vás je ideální knížka Batikujeme oblečení.
Nápady na jaro a léto - Inspirace na jarní a letní tvoření jsou rozděleny podle období.