Vánoční prostírání Vánoční prostírání
realizace Alena Isabella Grimmichová grimmich.cz

Vánoční prostírání

Pokud se vám nelíbí romantická výzdoba o Vánocích a nechcete mít kolem sebe třpyrivé zlato a stříbro, vyrobte si jednoduché veselé prostírání, na kterém je vánoční motiv jen tak mimochodem. Dětem se bude určitě líbit.

Vánoční prostírání
1 Materiál: Silnější bavlněné plátno, nůžky, šicí potřeby, barva na tisk, žehlička, dřevěné špalíčky, kousek linolea, lepidlo, nůž. Látku si můžete vybrat s proužky, puntíky, kostkovanou... Vybírejte tak, aby vzor nebyl příliš výrazný a mohl vyniknout tištěný obrázek. My jsme pro zpestření použili stejnou látku ve dvou barevných odstínech.
Vánoční prostírání
2 Látku nastříháme a ušijeme z ní ubrus a prostírání. Vytvoříme si vlastní razítka. Z linoleaa vyřízneme tvary a nalepíme na dřevěné špalíčky. Štětcem naneseme barvu na textil a otiskneme na předem určené místo.

Vánoční prostírání
3 Tiskneme vždy na vypranou látku zbavenou všech impregnací. Před vlastním tiskem je dobré si otisk vyzkoušet nanečisto na ústřižek látky (viz. článek tisk na látky). Barvu necháme dobře zaschnout a zafixujeme podle návodu na balení.
Vánoční prostírání
4 V našem případě jsme použili barvy Pébéo Setacolor. Barvy se vzájemně mohou míchat a fixují se zažehlením.

Vánoční prostírání
5 Ubrus jsme ozdobili v rozích a ve středu. Prostírání vždy ve dvou protilehlých rozích.
Vánoční prostírání
6 Žlutý ubrus můžeme doplnit modrým prostíráním.


Vánoční prostírání - další články

Vánoční přání - Tištěné vánoční přání
Tisk na látky - Tisk na látky
Sypaná batika - Sypaný hedvábný šál
Batikovaný přehoz - Sypaná batika