Sáčky na bylinky

Sáčky na bylinky Sáčky na bylinky
Ukázka z knihy Barevné tvoření, realizace Alena Isabella Grimmichová Grimmich.cz, hedvábné šátky

Sáčky na sušené bylinky si ušijeme z bavlněného plátna a dobarvíme fixami na látku.

Sáčky na bylinky
1 Materiál: Bavlněné sáčky, foukací fixy a šablonu (je součástí balení), barvy na látku v tubě, stuhu, žehličku, noviny.
Sáčky na bylinky
2 Postup: Sáčky vypereme, vyžehlíme a vložíme do nich kousek novin nebo papíru, aby barvy se kterými budeme pracovat neprosákly na druhou stranu.

Sáčky na bylinky
3 Na sáček položíme šablonu. My jsme použili šablonu ve tvaru motýla. Šablony jsou jednak součástí balení barev, dále je možné je jednotlivě koupit ale nejideálnější je, pokud si je sami vyrobíme. Postačí nám na to tvrdší papír, řezák nebo nůžky.
Sáčky na bylinky
4 Šablonu ze všech stran překryjeme papírem, abychom ochránili látku před nevhodným zabarvením.

Sáčky na bylinky
5 Z foukacího fixu vyjmeme vnitřní náplň a zasuneme do stříkacího tubusu.
Sáčky na bylinky
6 Nasuneme chránítko.

Sáčky na bylinky
7 Fix nasměřujeme nad šablonu a ze vzdálenosti 8-10cm foukáním do chránítka rozprašujeme barvu.Nejprve použijeme černý fix.Poté vše opakujeme modrým fixem.
Sáčky na bylinky
8 Necháme chvíli zaschnout.

Sáčky na bylinky
9 Opatrně sejmeme nejprve papír a poté šablonu.
Sáčky na bylinky
10 Motýla na druhém sáčku nastříkáme zelenou a modrou barvou. Po zaschnutí oba motýlky domalujeme barvami v tubě. Vytvoříme tak plastický vzor, který je nutno nechat znovu dlouho zaschnout a poté přes bavlněnou látku zafixovat zažehlením. Zasychání před žehlením je nejlépe nechat do druhého dne. Po týdnu můžeme nabarvenou látku prát. Hotový sáček naplníme bylinkami a zavážeme stuhou.