Adventní věnec

Adventní věnec
realizace Activáček.cz

Adventní věnec z jedlových větviček dozdobíme bílými svíčkami a ozdobami. Vybrali jsme si k tomu fialovou barvu, která je liturgickou barvou adventu.

Adventní věnec
1 Co budete potřebovat? Větvičky jehličnanu, slaměný korpus, zelený drátek, tavná pistole, tavné tyčinky, 4 svíčky, 4 svícny na věnec, nůžky, mašle a různé malé ozdoby.
Adventní věnec
2 Na věnec je nejlepší použít větvičky jedle – budou vám nejlépe kopírovat tvar věnce a nebudete mít popíchané ruce. Větvičky nastříháme na malé kousky a postupně přivazujeme zeleným drátkem na slaměný základ.

Adventní věnec
3 Postupně pokračujeme s připevňováním větviček, až je věnec celý obalený (na spodní stranu větvičky nedávejte – věnec bude ležet na stole rovně.
Adventní věnec
4 Do věnce zapíchněte svícny a na ně dejte svíčky – snažte se je připevnit co nejrovněji, aby vám nestékal vosk. Na svíčky uvažte mašličky (mašličky vyztužené tenounkým drátkem budou lépe držet tvar). Další dozdobení je už na vaší fantazii. Ozdoby přilepujte na věnec pomocí tavné pistole. K ozdobení můžete využít přírodní materiál – sušené pomeranče, citrony, limetky i jablíčka, celou skořici, perníčky, badyán apod. Pokud se vám nehodí přírodní zdobení, použijte malé baněčky, vločky, dárečky a podobné malé ozdůbky.

Adventní věnec
5 Hotový věnec


Adventní věnec - další články

Adventní věnec IX - Adventní věnce
Adventní věnec VIII - Adventní věnce
Adventní svícny IV - Adventní svícny
Adventní svícny III - Adventní svícny